Bebeğim ikinci derece yanık oldu

Nefes_e

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2023
40
9
36
Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı

Merhaba, 1,5 ay önce annemin vücudunun çeşitli yerlerinde düdüklü kazası nedeniyle 2.derece yanık oluştu. Durum ciddiydi. Yanık tedavi merkezine aldılar. Bir süre orda yattı, iki kere ameliyat oldu.

O kadar ağır olmasına rağmen 1,5 ay gibi kısa sürede bile inanılmaz iyileşti. Tamamen yaralarının iyileşmesi 6 ayı bulurmuş öyle söylediler. Ancak şu an epey bir iyileşti. Acısı falan da çok zorlamadığı sürece olmuyor. Çocuklar daha hızlı iyileşiyorlar. Güzelce ilgilenecek bir yerde tedavi ettirin. Doktorun dediklerini uygulayın. Eğer yanık tedavi merkezine yönlendirmedilerse durumu çok ağır değildir diye tahmin ediyorum. Merak etmeyin iyileşir Allahın izniyle. Yanık tedavi merkezinde kimler kimler iyileşmişti. Geçmiş olsun.

Hangi şehirde siniz bilmiyorum ama.bir yanık merkezinin olduğu bir hastaneye gidin. Arkadaşım yanlış tedavi nedeniyle yanığı daha kötü olmuş ve kendi sonradan yanık.merkezine gidince ortaya çıkmıştı. Ameliyat olması gerekmisti.

Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı
Cok gecmis olsun, pansumanlarina cok dikkat edin. Daha kucuk oldugu icin iz kalmaz allahin izniyle

Merhaba geçmiş olsun. Ben 4 yaşındayken kızgın yağ sıçradı yüzüme ve yüzümün büyük çoğunluğu 2. Derece yanmıştı. Neydi bilmiyorum ama her gün annem beni bi kliniğe götürürdü yüzüme kıpkırmızı bisey sürerlerdi öyle gezerdim 2 hafta felan sürüldü o şey. Sonrasında çok dikkat etmiş annem güneş görmemem gerekirmiş şapkasız dışarı çıkarmazdı ve ekşi yeşil elmayı rendeleyip koyardı çok şükür suan 26 yaşındayım tek bir iz bile yok. Geçer geçmezse bile estetik var teknoloji çok ilerledi üzülmeyin lütfen. Çok geçmiş olsun.

Merhaba, 1,5 ay önce annemin vücudunun çeşitli yerlerinde düdüklü kazası nedeniyle 2.derece yanık oluştu. Durum ciddiydi. Yanık tedavi merkezine aldılar. Bir süre orda yattı, iki kere ameliyat oldu.

O kadar ağır olmasına rağmen 1,5 ay gibi kısa sürede bile inanılmaz iyileşti. Tamamen yaralarının iyileşmesi 6 ayı bulurmuş öyle söylediler. Ancak şu an epey bir iyileşti. Acısı falan da çok zorlamadığı sürece olmuyor. Çocuklar daha hızlı iyileşiyorlar. Güzelce ilgilenecek bir yerde tedavi ettirin. Doktorun dediklerini uygulayın. Eğer yanık tedavi merkezine yönlendirmedilerse durumu çok ağır değildir diye tahmin ediyorum. Merak etmeyin iyileşir Allahın izniyle. Yanık tedavi merkezinde kimler kimler iyileşmişti. Geçmiş olsun.
AnKaradayım ,burda yanık bölümüne gidiyoruz pansuman yaptırıyoruz iki günde bir inşallah güzel toparlar iz kalmadan , Rabbim annenize acil şifalar versin

AnKaradayım ,burda yanık bölümüne gidiyoruz pansuman yaptırıyoruz iki günde bir inşallah güzel toparlar iz kalmadan , Rabbim annenize acil şifalar versin
Amin. Yanık bölümündekiler çok profesyonel oluyolar merak etmeyin neler neler iyileşiyor orda. Annem orda kalırken neler vardı. Yatış vermediklerine ve pansumanı iki günde bir yaptıklarına göre korkmanıza gerek yok. rahat iyileşecektir inşallah 🙏🏻 içiniz rahat olsun

Benim oğlumunda koluna kahve dökülmüştü.. Teyzesiyleydi hemen suya tutmuş ben yaklaşık yarım saat sonra yanına gelebildim, anestol sürdüm hemen. Bizimde derindi 2.derece yanıktı. Hergün pansuman yaptım ilk hafta sonrasında lamiderm isimli bir krem aldık. Bebekler için yanık kremi. Muhteşem bi krem çok çabuk toparladı o kremle. Ölü derilerin hemen dökülmesini sağladı. 5 ay filan oldu şu an belli belirsiz bi kızarıklık var sanıyorum ki o da gidecek zamanla. Geçmiş olsun rabbim tekrar yaşatmasın.

Hangi şehirde siniz bilmiyorum ama.bir yanık merkezinin olduğu bir hastaneye gidin. Arkadaşım yanlış tedavi nedeniyle yanığı daha kötü olmuş ve kendi sonradan yanık.merkezine gidince ortaya çıkmıştı. Ameliyat olması gerekmisti.
Ankaradayız, öyle devlet hastanesinde yanık merkezine gidiyoruz

Benim oğlumunda koluna kahve dökülmüştü.. Teyzesiyleydi hemen suya tutmuş ben yaklaşık yarım saat sonra yanına gelebildim, anestol sürdüm hemen. Bizimde derindi 2.derece yanıktı. Hergün pansuman yaptım ilk hafta sonrasında lamiderm isimli bir krem aldık. Bebekler için yanık kremi. Muhteşem bi krem çok çabuk toparladı o kremle. Ölü derilerin hemen dökülmesini sağladı. 5 ay filan oldu şu an belli belirsiz bi kızarıklık var sanıyorum ki o da gidecek zamanla. Geçmiş olsun rabbim tekrar yaşatmasın.
Rabbim tüm çocukları korusun, oğlunuzun iyi olmasına sevindim inşallah benimde yavrum öyle toparlar, peki pansumanda bazı yerler böyle beyaz renk gibi onlar derin diyorlar sizdede öyle miydi? Birde nekadar sürdü tam geçmesi

Rabbim tüm çocukları korusun, oğlunuzun iyi olmasına sevindim inşallah benimde yavrum öyle toparlar, peki pansumanda bazı yerler böyle beyaz renk gibi onlar derin diyorlar sizdede öyle miydi? Birde nekadar sürdü tam geçmesi
Evet öyleydi. Ben 2 kez götürdüm pansumana sonra kendim evde yaptım hergün. Bazı yerler daha beyazdı bazı yerler kırmızı sulu yara şeklindeydi. Dediğim kremi sürünce sulu yara toparlamaya başladı. 15 günde filan o ilk zamanki görüntü gitmişti sanırım.

Merhaba canım çok üzüldüm benim oğlumun başına geldi hemde ocaktan yeni alınmıstı cene altından aşağıya kadar hastanelerde hep bakıp sarı bezle kapatıyolardı ben yanıkların hafif beyaz oldugunu farkettim bir tanıdıgımız vardı yanık bölümünde baya iyiydi arastırma hastanesinde hemen benım eve getir dedi ve bu böyle tedavımı olur dedi iltihap olmus cocuk dedi allah binkere razı olsun ondan cocugum onun sayesinde iyi oldu neyse sonra hergun yaraları temizledi suyla kanatarak bu iyi bişey ordaki hücreler canlı kalıyo korkma sonrada yanık kremleri antibiyotikli kremleri sürdü kapattı günlerce yaralar iyileşmeye baslayınca tshort giydir artık yaralar hava alsın dedi ama 1 saatte bir yağla kantaronla dedi buruşmasın leke kalmasın cocukta dedi ve gercekten de cok sükür leke kalmadı gectı eger o abiye söylemeseydim evladımı buruş buruş olcaktı bunları yapabilecek biri varsa bulun yapsın o cocuk öyle zebil olmasın ve şurupta verin ağrısı azalsın eğer çocugun ateşi olursa bilki yaraları içerden iltihaplı ve sonu iyi olmaz çocuk için rabbim şimdiden şifa versin

Merhaba canım çok üzüldüm benim oğlumun başına geldi hemde ocaktan yeni alınmıstı cene altından aşağıya kadar hastanelerde hep bakıp sarı bezle kapatıyolardı ben yanıkların hafif beyaz oldugunu farkettim bir tanıdıgımız vardı yanık bölümünde baya iyiydi arastırma hastanesinde hemen benım eve getir dedi ve bu böyle tedavımı olur dedi iltihap olmus cocuk dedi allah binkere razı olsun ondan cocugum onun sayesinde iyi oldu neyse sonra hergun yaraları temizledi suyla kanatarak bu iyi bişey ordaki hücreler canlı kalıyo korkma sonrada yanık kremleri antibiyotikli kremleri sürdü kapattı günlerce yaralar iyileşmeye baslayınca tshort giydir artık yaralar hava alsın dedi ama 1 saatte bir yağla kantaronla dedi buruşmasın leke kalmasın cocukta dedi ve gercekten de cok sükür leke kalmadı gectı eger o abiye söylemeseydim evladımı buruş buruş olcaktı bunları yapabilecek biri varsa bulun yapsın o cocuk öyle zebil olmasın ve şurupta verin ağrısı azalsın eğer çocugun ateşi olursa bilki yaraları içerden iltihaplı ve sonu iyi olmaz çocuk için rabbim şimdiden şifa m

Merhaba canım çok üzüldüm benim oğlumun başına geldi hemde ocaktan yeni alınmıstı cene altından aşağıya kadar hastanelerde hep bakıp sarı bezle kapatıyolardı ben yanıkların hafif beyaz oldugunu farkettim bir tanıdıgımız vardı yanık bölümünde baya iyiydi arastırma hastanesinde hemen benım eve getir dedi ve bu böyle tedavımı olur dedi iltihap olmus cocuk dedi allah binkere razı olsun ondan cocugum onun sayesinde iyi oldu neyse sonra hergun yaraları temizledi suyla kanatarak bu iyi bişey ordaki hücreler canlı kalıyo korkma sonrada yanık kremleri antibiyotikli kremleri sürdü kapattı günlerce yaralar iyileşmeye baslayınca tshort giydir artık yaralar hava alsın dedi ama 1 saatte bir yağla kantaronla dedi buruşmasın leke kalmasın cocukta dedi ve gercekten de cok sükür leke kalmadı gectı eger o abiye söylemeseydim evladımı buruş buruş olcaktı bunları yapabilecek biri varsa bulun yapsın o cocuk öyle zebil olmasın ve şurupta verin ağrısı azalsın eğer çocugun ateşi olursa bilki yaraları içerden iltihaplı ve sonu iyi olmaz çocuk için rabbim şimdiden şifa versin
Sizinki kaçıncı derece yanıldı? Bende şehir hastanesi yanık bölümüne götürüyorum ama öyle kanatmıyorlar birde beyaz dediğim iltihap gibi değil böyle ten rengi gibi beyaz onlara derin diyorlar kırmızı olan yerler daha hafif diyorlar

Sizinki kaçıncı derece yanıldı? Bende şehir hastanesi yanık bölümüne götürüyorum ama öyle kanatmıyorlar birde beyaz dediğim iltihap gibi değil böyle ten rengi gibi beyaz onlara derin diyorlar kırmızı olan yerler daha hafif diyorlar
Bizim de 2. Derece yanıktı sanırım yani en kötünün bi altıydı suyla sıyırarak temizlemişti tanıdıgımız eger dedi yara kanamazsa suyla sıyırırken kork dedi hücreler ölmüş demektir eğer kanarsa sevin demişti çok şükür kanamıştı ve o abiye götürmeden bi kaç gün hastaneye götürdüğümde cocuk ateşleniyodu sonra en son hastaneye tekrar pansumana götürdüğümüzde yanığın etrafı içe doğru beyazdı eşime dedim bu iltihap o yuzden ateşleniyo ki doğruymus bunu söylemek istemem ama o tedavi eden abi dediki aynı böyle iltihapli bir cocuk yeni öldü dedi temizlememişler iltihap içerden yayılmıs dedi kanadıgı için çok sevindim bu yüzden dedi yani isterseniz abiyle konusurum en azından ne önerir ne der bi bakalım çocuk bu yanık yani başkabişey degıl

cok geçmiş olsun. 15 gun kadar once arkadasımın bebegının yuzune ve boynuna denk gelecek kadar corba dokuldu boynu 2. dereceymiş. yuz bişey yok demişler. acılde yanlıs pansuman yapılmıs. oyle demıs cerrah. sonra estetık cerrahına falan goturduler gosterdıler ılk 10 gun mu ne kapalı durdu sargı bezli. sonra actılar. yuzu pembe su an kremle falan baya gecmıs durumda .boynunun bıle sadece bı kabuklu kısmı kaldı yara alanı kuculdukce kuculuyor. su dolu kabarcıklı yerlerın patlamaması lazım. bebekler bızden daha hızlı derı yenılıyor bıldıgım kadarıyla. allahım acil sifalar versin

Evet öyleydi. Ben 2 kez götürdüm pansumana sonra kendim evde yaptım hergün. Bazı yerler daha beyazdı bazı yerler kırmızı sulu yara şeklindeydi. Dediğim kremi sürünce sulu yara toparlamaya başladı. 15 günde filan o ilk zamanki

Evet öyleydi. Ben 2 kez götürdüm pansumana sonra kendim evde yaptım hergün. Bazı yerler daha beyazdı bazı yerler kırmızı sulu yara şeklindeydi. Dediğim kremi sürünce sulu yara toparlamaya başladı. 15 günde filan o ilk zamanki görüntü gitmişti sanırım.
Evde nasıl yaptınız yavaş yaraların üstünü temizlediniz mı? Ben belki yarayı kaşıyıp kapatmamız gerekçe bilir diyorlar sizde böyle bir durum oldumu o beyaz yerleri kaşıyıp kaynattılar mı hiç

Benim yüzüm komple yandı çaydanlık dökülmüştü doktor krem vermişti tm hatırlayamıyorum 2. Derece yanıktı doktor gördükten sonra babam başhekime çıkarttı beni o zaman 9 yaşındaydım babam doktor hastaneye yatışını yapmadığı için sinirlendi çünkü yüzüm ciddi anlamda korkutucuydu o zaman başhekim dediki kremleri sürmeden ılık suyla pamukla temizleyip öyle krem sürün 4 ay güneşe çıkmadım ikindin çıkardım çocuklar korkmasın tülbent örterlerdi yüzüme 5 dakika dururdum sadece güneşe çıkmayın ve mutlaka kremden önce ılık suyla pamukla temizleyin ki her sürdüğünüzde mikrop yayılmasın şimdi yüzümü görseniz dersiniz ki yalan söylüyorsun babam kız çocuğu olunca çok korkmuştu ve yüzümdeki izlerden dolayı nakış ağlıyordum babam tüm aynaları kaldırdı evdeki ve elleriyle bana 4 ay boyunca baktı hiçbi iz kalmadı

X