Bacılar Yetişin Doğum Sonrası Anal Fissür(Makatta Yırtık)😭

Ay ay bizim kıymetimizi bilmiyorlar vallahi..
İzindeyim diyorum ki yahu doğum sonrası 8 haftada ne anne toparlanır ne bebek kim karar vermiş bu haftaya dedim :KK70: isyanlardayım. Şu son eklenen mevzu beni dellendirdi iyice kocam gözüme batıyor bu ara 🤪
Yaparken bakarım aşkım benim de evladım ilgilenirim.. benimkinin bakma şekli aaaşkıımmm çocuk ağlıyoooor diye seslenmek 😒😅
Sorma ya, nedense hep onların kucaklarında acıkıyor, emesi geliyor ya da 💩 yapıyor. 😄😄 bu arada bu 8 hafta muhabbetine bende karşıyım.

Yalnız degilsin bende ilk dogumdan sonra baya vitamin kullandım ama pek etki göremedim şu an yine kullanıcam mecbur kullanmasak daha berbat oluyoruz.😁
Yahu benim bir de 2021-22-23 peş peşe olunca hepten sistem error verdi. Bi salsalar 72 saat aralıksız uyurum. 😄

gecmis olsun. Ben 7 yil önce ameliyat oldum ama benimki kronikti. Iki yil gecmeden tekrarladi. Bu sebebten ötürüde sezaryan olmustum. Öncelikle ne kabiz ne ishal olmamaniz lazim kesinlikle, her ikiside iyi degil. Doktorun verdigi kremi aci gecse dahi en az 6 hafta falan almaniz lazim (doktora sorun siz yinede). Benimkine tek fayda eden sey bir yag karisimi olmsutu. Bazen bitkisel seylerde ise yarayabiliyor.
Teşekkür ederim 🌸 size de geçmiş olsun 🥲 bu yağ karışımı nedir 🙄
Çok zor bir şeymiş🥹

@Selizay da bitkisel bir şey yapmıştı görürse yazar
Kabız ve ishal olmamak önemli ameliyattan da korkmayın kvdem oldu yıllarca boşuna çekmişim diyor şimdi
Çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim 🌸dikkat edeceğim artık inşallah olmadan atlatırım 🥲🥲 bir hoş etti beni ömrü hayatımda bunu da yaşamadım demem🥹

Procto-glyvenol en sık kullanılan pomad bu konuda da başarılıdır. Anestol'un tedavi edici özelliği değil ağrı kesici özelliği var. Danışın onay verirlerse en azından ağzınıza iyi gelecek zaten iki pomad birbirinden farklı amaçlara hizmet ettiği için aynı anda kullanılabilir.
İçinizi ferah tutun, inşallah hiç ameliyata gerek kalmadan geçer gider 🌸
Doktorum dönüş yaptı kullanabilirsiniz dedi anestol pomad için🌸 onu da aldırayım, tekrar teşekkür ederim 🤍

Pramofen krem, procto glyvebol fitil, Anetol ve fito krem ile akut dönemde ben idare ediyorum. Bi de bu kremleri sürmeden önce sıcak suda oturun iyice yumuşasın.

bende dikiş gerektirmeden doğum yaptım çok zorlandığım için belim aylarca ağrıdı geçmiş olsun canm

himm dedim belki zorladilarmi seni ondanmi oldu 😕
Aslında esas şiddetli doğum sancısı geldikten 10-15 dakika sonra doğurdum ama bilmiyorum niye oldu🥲
Bu kan ilaçları zaten beni kabız yapıyordu heralde ondan da olmuş olabilir

Aslında esas şiddetli doğum sancısı geldikten 10-15 dakika sonra doğurdum ama bilmiyorum niye oldu🥲
Bu kan ilaçları zaten beni kabız yapıyordu heralde ondan da olmuş olabilir
benide ben biraktim hemen kan ilacini aslinda kan ilacini birakirsan sütünde azalirmis

Vallq ben doğumdan sonra da içmedim bu olay cereyan edince, içmeye devam mı etsem🥲
aslinda doktor kabiz olmaman icin extra dengede tutacak bir ilac vermesi lazim mesela ben oglum icn öyle kullanirim böyle meyveli surup veriyor suya karistiriyor kabiz yapan ilaci engelliyordu

aslinda doktor kabiz olmaman icin extra dengede tutacak bir ilac vermesi lazim mesela ben oglum icn öyle kullanirim böyle meyveli surup veriyor suya karistiriyor kabiz yapan ilaci engelliyordu
Kadın doğum doktoruma da sordum
Genel cerrahın verdiği duphalac diye aynı şurubu söyledi. Başka da bir şey vermedi o da kabız oldum anal fissür oldum dedim diye söyledi onu öncesinde demedi

Bana doktorun yazdiği kremi malasef hamilelik ve emzirme sürecinde kullanamiyorsunuz ama bana 2 hafta icinde çare oldu. Hayatimi kurtaran krem:KK66:
Resmini ekleyim ama lütfen emzirirken kullanmayim.

X