Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
İnşallah canım benim sağlıklı zamanda en önemlisi zamanında gelir inşallah 😌
Aaa niye çıkmadın temelli mi bırakacaksın yoksa Allahım kolaylık versin inşallah bu zamanlarında rahat geçsin hem çalışmak hem hamilelik zor valla ben evi zor topluyorum 🙏🙏
Oğlum ve kızımla daha çok evde kalabilmek için canım 5 haftayı doğum sonrasına sarkıtıcam Salı günü 34 oluyorum son 3 haftam diyebiliriz 🫠
Valla zorlanmıyorum dersem yalan olur da birazcık daha sabredicem 🙏🏼

Benim fitil koymadan akıntı renklenince korktum ama şimdi ilaçları kullanmasam doktor soracak kullanmadım desem olmayacak. Bugün Allahtan hissettim bebek hareketlerni yoksa hastaneye gitmiştim çoktan
Daha 30dasın neden kullanmıyorsun canım erken doğumu engellemek için bir nevi o ilaçlar keseyi besliyormuş kullanmalısın

Canım tansiyonumu ölçtüm şimdi normal.Ama diz kapaklarımın üstü bariz şiş diğer yerlerde belli belirsiz bir ödem var
Geçmiş olsun ödem bende son haftalarda yani son 3 haftada olmuştu doğum yapacağım gün şişti her yerim ama sen doktora sor mutlaka için rahat eder en azından geçmiş olsun

Daha çok bu saatlerde başlıyor gece uyuyana kadar devam ediyor magnezyum içmeye başladım doktora sormuştum zaten ama yinede içim rahatladı bir başkasında olduğunu duymak normal demekki bu durum
Bu saatler daha çok günün yorgunluğunun çöktüğü saatler de ondan. Sola yatıp dinleneceksin. Ben dikkat ettim ayakta çok durduğum zamanlar çok sıklaşıyor. Ama hergün oluyor net şekilde, belli aralıklarla.

Bizim minnağın tüm kıyafetleri yıkandı ütülendi yarın bir kısmı çantaya kalanı odasına yerleştirilecek. Üzerimden bir tık yük kalktı 🥳
Ama yinede doğmasın tabi 4 hafta daha sıksın dişini 😂
Ayniyiz kuzum. Ben de yikadim ettim cantaya da yerleştirdim. Ufak tefek eksikler belki olabilir aklima geldikce acar koyarim tabi ama su an bisey olsa alip gidebilcegim bir cantam var artik şükür 🤩🤩

Eklentiler

• 20240517_203107.jpg
    20240517_203107.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 51
Trendyoldan aldım canım valiz içi düzenleyici ile birlikte. Valiz içindeki her şey ayrı olsa daha iyi olur gibi geldi hatta valiz içi için olanı bebeğin deterjani ile yıkadım bile. linkini atayım
Aa ben de bunlardan aldim😄😄 cok da pratik oldu valla. Hazirladim koydum hatta valize😊

İnşallah zor kısım yıkanıp ütülenmesiydi kardeşim halletti valizle gidip almak kaldı kocama al dedim üşenmezse yarın üşenirse pazar hazırlarım bende 🫠
Cok iyi olmus kardes destegi ne guzel👌 hazirlamasi cok keyifli oluyor canim. Minicik kiyafetler cok tatli duzenli bir sekilde koyup yerlestirdikce de insanin acip acip bakasi geliyor🥰🥰

Cok iyi olmus kardes destegi ne guzel👌 hazirlamasi cok keyifli oluyor canim. Minicik kiyafetler cok tatli duzenli bir sekilde koyup yerlestirdikce de insanin acip acip bakasi geliyor🥰🥰
Vaktim de halim de kalmıyor ki 😅
Haftasonu kızımla evle geçiyor hafta içi eve kendimi zor atıyorum etiketlerini kestim gönderdim anamlara kardeşim halletti sağolsun. Diğerleri hazır şeyler zaten koy kapat yapıcam evet ya foto atmış bugün bana valize koyarken eridim 🥹

Kızlar selam, bugün doktora gittim çalışabilir raporu almak için. benim kız 10 günle 2 hafta arası önden gidiyormuş, şu an 2450 gram olmuş, 34 cm boyu da. bu şekilde 40 haftayı tamamlarsa 4 kilonun üzerinde doğar dedi doktor, 4 kilonun üzerinde olursa da sezeryan olur gibi diyor.

hemoblobin değerim çok düşük çıkmış. 9.7, sınır 12 diyor benim bayağı altında. demir hapını değiştirdi, günde 2 kereye çıkardı. inşallah doğuma kadar sınıra ulaşırım. oksapar, d vitamini ve magnezyuma devam dedi.

3 hafta sonraya yani 35. haftaya çağırdı. 35. haftadan sonra daha sık görüşeceğiz dedi, ayrıca ilk nst 35. haftada yapılacakmış.

X