Tsh yüksek olup hamile kalanınız var mı?

Merhaba,

Geçenlerde endoklojiye gittim. bana sabah aç karnına ilaç almadan ve sabah 9 civarı THS ölçümü yapmamı istedi. çok erken saatlerde yapılan THS ölçümü yüksek çıkar dedi. benim geçen ay 5.11 idi THS. ultrasound incelemesinde nodüle rastlamadı doktorum. Ancak Hipotiroidi genetik olduğu zaman vucud onu git gide antikor üretip yok etmeye çalışıyormuş. bu ay tekrar ölçüm yapıp o zaman gebelikle ilgili eğer değerlerin THS düştü ise gebelikle ilgili plan yapabiliriz dedi. Kafam çok karıştı.

Baltatlısı, merhaba araştırdığım kadarıyla senin pko rahatsızlığın kanını etkileyip tsh ını yükseltiyor, ben de hipoglisemi hastasıyım ve bu hastalık benim tshımı yükseltmişti yıllardır yüksekti ( belki 6 yıldır), hipoglisemiyi kontrol altına alınca tshım sadece 1 ayda ilaçsız 2.30 a düştü ve hamileyim. Canım doktorlar bilir tabi ama bana göre pko geçince tsh düşecektir. Kadın doğumcu, diyetisyen ve dahiliyeci işbirliğiyle geçmeyecek bir durum değil...

Arkdaşm mrhbalr. Konunu baştan sona hepsini okudum bi kaç sorum olacak sana umarım bilgin dahilindedir?
TSHım benim 4,56 çıktı ama aç karnına değildim sence bu değer doğru mudur?
bide TSHı ilaçsız düşürebilinir mi yani bitkilerle falan
bide TSH yüksekliği sende gebe kalmaya engel olmamış adetin düzenli miydi?

X