Tefriciye duamı bir aydır bitiremedim baştan mı başlamalıyım

Giz05

Guru
Pro Üye
1 Ağustos 2012
457
158
Bir niyetim için tam bir ay önce başladım tefriciye duama ama bir türlü bitiremedim 2500lere ancak gelebildim. (Bir taraftan bir sınava hazırlanıyorum süremin çoğunu o alıyor) çoğu kaynakta en geç bir haftada bitirilmesi lazım diyor çok üzüldüm, dağılabileceğim kimse de yok. Yine de umutsuzluğa kapılmayıp devam etmek istiyorum ama baştan mı başlamam gerekiyor. İstemiyorum zannetmeyin gerçekten çok istediğim bir şey için dua ediyorum ama sınava çalıştığım için yavaş gidiyor.

Bir haftada bitirmesi zor zaten. Sen okumaya devam et. Allah kabul eder insallah

Bir hafta olsa keske ama koskoca bir ay maalesef 😔 çok teşekkür ederim yine de cevabınız için

Bunun süresi olmaz ki o sayıların hikmetine inanarak sayıyı tamamlamak istiyorsanız Rabbimizin katında niyetiniz önemli ne kadar sürede okuduğunuz değil.

Kaynaklarda feyzi bozulmasın diye denmiştir belki ama siz boş durup bekletmemişsiniz ki devam edin bitirin inşallah Allah kolaylık versin niyetinizi kabul etsin.

Bunun süresi olmaz ki o sayıların hikmetine inanarak sayıyı tamamlamak istiyorsanız Rabbimizin katında niyetiniz önemli ne kadar sürede okuduğunuz değil.

Kaynaklarda feyzi bozulmasın diye denmiştir belki ama siz boş durup bekletmemişsiniz ki devam edin bitirin inşallah Allah kolaylık versin niyetinizi kabul etsin.
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Allah herkesin dualarını hayırlısıyla kabul etsin 🤲

Sen devam et bitir yarım bırakma niyetini.Mühim an bitirmeye çabalamak Rabbım kabul etsin

Hadisler disinda sayilara takilma
Birileri 1000 kere oluyup faydasini gorur , birileri 100 kere okur faydasini gorur
Belki 1 kere icten okuman 10000 kere kostur kostur okumandan daha hayirli olacak
Duzenim otursun , gunluk az ve oz okumalarim olsn dersen
Dersini,isini,gunluk hayatini sekteye ugratmayacak kadar sayi belirle 50 olur 100 olur hem vird edinmis olursun hem de hergun okumus olursun
Gunluk alistir kendini ve her hafta uzerine 10 daha ekle
Kisa surede bitirecegim diye kendini vesveselere de bogma
Internette cok fazla bilgi kirliligi var artik mevlana sozleri bile hadis diye paylasiyorlar
baskalarina dagitamadim diye de uzulme
Allah niyetini kabul etsin

Sen devam et bitir yarım bırakma niyetini.Mühim an bitirmeye çabalamak Rabbım kabul etsin
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
Hadisler disinda sayilara takilma
Birileri 1000 kere oluyup faydasini gorur , birileri 100 kere okur faydasini gorur
Belki 1 kere icten okuman 10000 kere kostur kostur okumandan daha hayirli olacak
Duzenim otursun , gunluk az ve oz okumalarim olsn dersen
Dersini,isini,gunluk hayatini sekteye ugratmayacak kadar sayi belirle 50 olur 100 olur hem vird edinmis olursun hem de hergun okumus olursun
Gunluk alistir kendini ve her hafta uzerine 10 daha ekle
Kisa surede bitirecegim diye kendini vesveselere de bogma
Internette cok fazla bilgi kirliligi var artik mevlana sozleri bile hadis diye paylasiyorlar
baskalarina dagitamadim diye de uzulme
Allah niyetini kabul etsin
Çok haklısınız hatta bitiremeyince keşke günlük niyetlenip başlasaydım diye vicdan yaptım kendi kendime :KK43: hâlâ devam ediyorum bunu bitirdikten sonra günlük niyetle yapacağım Allah’ın izniyle. Sınava çalışıyorum dua saatim dinlendiğim tek saat olduğu için hop uyuyakalıyorum Allah affetsin :KK43: çok teşekkür ederim rahatlattınız beni

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Çok haklısınız hatta bitiremeyince keşke günlük niyetlenip başlasaydım diye vicdan yaptım kendi kendime :KK43: hâlâ devam ediyorum bunu bitirdikten sonra günlük niyetle yapacağım Allah’ın izniyle. Sınava çalışıyorum dua saatim dinlendiğim tek saat olduğu için hop uyuyakalıyorum Allah affetsin :KK43: çok teşekkür ederim rahatlattınız beni
Ben kurani su kadar zamanda hatim edicem bu kadar cuz bitircem diye program yapardim hep
Bir gunde 20 sayfa okuyup bunalip 20 gun okumazdim
Onun yerinde 20 gun boyunca hergun 1 sayfa az ve oz okuma yapmaya basladim
Iyice alisinda 2 sayfaya cikardim okumami
Basit ve kolay dusun
Zorluk cikaran birsey yok dinimizde
tek zorluk senin ufacik bir adim atman ve sonrasi corap sokugu gibi geliyor inan

X