Sürekli soğuk algınlığı olmak

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.997
4.185
Kızlar gerçekten çok kötüyüm artık. Her hafta daha hastalığın biri bitmeden tekrar başlıyor. Bu sene ilk defa böyle oldu. Boğaz ağrısından ölüyorum. Sonra iyileşecek gibiyken daha burun akıntısı, sesim vs düzelmemişken tekrar yoğun boğaz ağrısıyla uyanıyorum.

Hasta olduğumda çok fazla antibiyotik falan kullanmiyorum genelde.

Ama artik ne yapacağımı şaşırdım. Şuan ateşim var ve boğaz agrisindan yerimde duramıyorum kulaklarıma vuruyor. Geçen haftada böyleydim ama tam iyileşmek üzereydim resmen bı döngüye girdi vücudum sanki. Pazartesi gideceğim doktora

Benim gibi olanlar var mi. Bana ne önerirsiniz hem sık hasta olmamak için hemde hafif atlatmak için.

Bağışıklığıniz gerçekten düşük demek ki . Resvatrol kullanabilirsiniz bağışıklığı yükseltip vücut mantarlarina dahi etki ediyor . Onun haricinde bence protein ağırlıklı beslenmeniz direncinizi artırabilir

Bu bu aralar çok sık oluyor katılıyorum artık aşıdan mı havalardan mı bilmiyorum ama çok fazla var bizimde oldu eşimle doktora gittiğimizde doktor hazirana kadar maske takın demişti iyileşmeden birdaha oluyorsun vucut direncin iyice düşüyor boğaz ağrısı için sarımsaklı süt önerebilirim benim boğaz ağrım öyle geçti yumuşaya yumuşaya her uyandığımda sanki yırtılıyor kanıyor gibi acıyordu

Belki de artık Antibiyotiği kullanmanız gerekiyor. İyi bir tedaviye ihtiyacınız var.

Bunun yanında Damla şeklinde D vitamini ve iyi bir vitamin takviyesi alın. Beslenmesine dikkat edin. Bağışıklığınızı toparlarsanız mutlaka düzelirsiniz.

Kızlar gerçekten çok kötüyüm artık. Her hafta daha hastalığın biri bitmeden tekrar başlıyor. Bu sene ilk defa böyle oldu. Boğaz ağrısından ölüyorum. Sonra iyileşecek gibiyken daha burun akıntısı, sesim vs düzelmemişken tekrar yoğun boğaz ağrısıyla uyanıyorum.

Ama artik ne yapacağımı şaşırdım. Şuan ateşim var ve boğaz agrisindan yerimde duramıyorum kulaklarıma vuruyor. Geçen haftada böyleydim ama tam iyileşmek üzereydim resmen bı döngüye girdi vücudum sanki. Pazartesi gideceğim doktora

Benim gibi olanlar var mi. Bana ne önerirsiniz hem sık hasta olmamak için hemde hafif atlatmak için.
Bende böyleyim en ufak terlemede, serin bişey içtiğimde yada cereyanda kaldıgımda hemen genizlerim ağrımaya başlıyor maalesef kalıcı oldu ıkı yıl önce sizin gibiydim sonra kalıcı oldu bayramdan sonra cok hastalanmıştık zor geçti ama dediğiniz gibi kalıyor hep bende ısrarla daha da soğuk içiyorum bazen iyi geliyor bazen daha da beter oluyor

Bu sene ilk kez ben de böyle bir döngüye girdim neden bilmiyorum. Bu hafta işe gidemedim.
Bir haftadır da iyileşemedim.
Bir hafta iyisem hep bir haftam hasta geçti.
İyi olduğum bir zaman diliminde iç hastalıklarına gittim.
Tahlillerim yapıldı her şey de iyi çıktı.
Hatta doktor bana kızdı. Kendini salma da bilmem ne. Hastalık hastası muamelesi gördüm. Ama ilk kez böyle oldum gerçekten.

Bende sizin gibiyim mart ayının sonlarına doğru başladı.
3 kere falan doktora gittim.
Antibiyotik kullandım bir kez geçmedi.
Bayramda çok hastalandım.
O boğaz ağrısı beni mahvetti.
Sol tarafım geçiyor sağ tarafım başlıyordu.
Bana kbb yoğun geniş akıntın var aslında bademciklerinde boğazında hiçbir şey yok dedi
.Sinüzit dedi sonra geçti ve iki gündür yine kötü bir yanma var boğazımda.

Belki de artık Antibiyotiği kullanmanız gerekiyor. İyi bir tedaviye ihtiyacınız var.

Bunun yanında Damla şeklinde D vitamini ve iyi bir vitamin takviyesi alın. Beslenmesine dikkat edin. Bağışıklığınızı toparlarsanız mutlaka düzelirsiniz.
Çok teşekkürler haklısınız. Demir eksikliğim vardı 3 aydır kullanıyordum takviye. onlarda yeni bitti , önerileriniz için teşekkür ederim

çocuğunuz var mı? genelde onlar eve getiriyorlar hastalık kreşten, okuldan. ama bağışıklığınız düşük olabilir. doktora görünüp vitamin takviyesi alabilirsiniz. geçmiş olsun.

15 Ekim'den bu yana bu kisir dongudeyim, mart ayi hic hastalanmadigimda atlattigimi sanmistim ama yoo nisan ayiyla birlikte olanca kuvvetiyle geri dondu.

Ben de ates ya da yataklara dusme yok, surekli geniz akintisi, sumuk, bogaz sismesi, inmesi var ama ben alerjik rinit hastasiyim, ilaclarimi da bebek emzirdigim icin kullanmiyorum.

Babam, esim, ananem, teyzemin biri de ayni dongude dolaniyor aylardir.

Sanirim covid'in son varyasyonu boyle birsey bir de influenza salgini varmis, o da böyleymis.

çocuğunuz var mı? genelde onlar eve getiriyorlar hastalık kreşten, okuldan. ama bağışıklığınız düşük olabilir. doktora görünüp vitamin takviyesi alabilirsiniz. geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim, evet kızım 1. Sınıfa oğlum anasınıfına gidiyor

Bağışıklığıniz gerçekten düşük demek ki . Resvatrol kullanabilirsiniz bağışıklığı yükseltip vücut mantarlarina dahi etki ediyor . Onun haricinde bence protein ağırlıklı beslenmeniz direncinizi artırabilir
Çok teşekkür ederim önerileriniz için 🌸

Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Aynı durumdayız.

Hep öksürük hep burun tıkalı.

Bağışıklığım çok düşük,antibiyotik de kullanmam yasak,öyle hayata devam etmeye çalışıyorum.

Antibiyotiklerini düzenli bir şekilde iyileşmiş hissetsen bile kutu bitene kadar kullanmadigin için mikrop güçlenmiş.

Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Aynı durumdayız.

Hep öksürük hep burun tıkalı.

Bağışıklığım çok düşük,antibiyotik de kullanmam yasak,öyle hayata devam etmeye çalışıyorum.
Çok teşekkür ederiim , sizede çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah en kısa zamanda 🌸❤️

Ben de bu sene asla iyleşemedim, ilk kez ilkokulda çalışmama yordum ama aşı etkisi gibi geliyor artık. Tüm virüslet mikroplar gelip beni buldu. Takviye vs de kullanıyorum değerlerim de iyi ama yok yani sürekli hastalık modu

Çok teşekkür ederiim , sizede çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah en kısa zamanda 🌸❤️
Sanırım son 3-4 senedir ben de böyleyim aile bireyleri çabuk iyilesirken ben tam tersi oluyorum geçmiyor geçecek gibi oluyor hop başa sarıyor öksürügum 2 ay sürdüğünü biliyorum,grip oldugumda sinüzite çevirdi hadi gündüz bir şekilde idare ediliyorda akşam olunca ortaya çıkıyor yastığa başını koyar koymaz öksürük vs başlıyor uyku haram oluyor resmen.

Merhaba, bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için soğuk duş öneririm. Tabii öncelik olarak vitaminlerinize baktırmak, eksikliği gidermek ve varsa alerji tespiti daha önemli. Geçmiş olsun.

X