Siz olsanız ne yapardınız

Siz kendinizi çirkef görmüyor musunuz?
Ay antidepresan sen nelere kadirsin.
İnsan nasıl görüyor kendini demek ki.

Göz ardı ediyorum.
Sen yine cevap yaz ama sakın içine atma olur mu?
Kıyamam.

Sadece bana bildirim gelmez ve ben görmem. Ama sen boşalt içini.
Ay şükür vazgeçtiniz yaa. Vallahi boş emek. Eskileri okuyup okuyup geldiniz buraya. Git o sırada lazer falan yap dimi yani. En güzeli engelleyin beni gitsin yaa. Zaten anksiyetem var, kocam beni hizmetçi yapmış, yatağını ayırmış falan bide siz üzerime geliyorsunuz ağlayacağım utanmasam. Gideyim de bi antidepresan içeyim inşallah kıl falan yapmaz işte o zaman yıkılırım

Ya aslında bana tam metin olarak yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Çünkü ben genelde yüksek tondan konuşan bir insanım. Hatta patavatsız bile denebilir. Ancak bu hastalık konusu olduğu için biraz dikkat etmek istiyorum. Bunu da sadece eşimin kırılmaması için istiyorum. Yoksa ne kadar iyi olursa olsun kv düşünecek bi insan değilim. Zaten ilkinde de eşim mutlu olduğu için fedakarlık yaptım. Şimdi kv gelip bana torun ve kendi için ricada bulunacak muhtemelen. Yanında görümce olur mu olmaz mı bilemiyorum. Size böyle bir istekle gelinse tam olarak ne derdiniz
Annecim ben gelemem sen bize gel bitti bu kadar.

Ya hu bu gorumcenin yıllık izni yok mu kullansın işte. Ama yok kesin kocasıyla çocuğuyla tatile gitmek için sakliyordur. Allah herkese vicdan sahibi olmayı nasip etsin o nasıl gorumceymis. Bana öyle bir laf ettikten sonra bende gidip çocuğuna bakıp önüne yemek koyup hizmetini edemem. Bana mı kazanıyor bana mı para veriyor? Bu sefer kesinlikle bakmayı kabul etme. Kayınvaliden hem bakıma muhtac hem de evinde bakilmayi teklif etmesi kadar saçma bir durum olamaz. Geliyorsan buyur gel gelmiyorsan kusura bakma anne demelisin kesinlikle.

Bir şey daha söylemek istiyorum 1 yıldır annem rahatsız ,farklı şehirde iki gelini var,anneme ben bakıyorum her şeyiyle ben ilgileniyorum bunları çalışırken yaptım ve evliyim.Abim cağırdı tabiki ama ben varken gelinine bunu yaptıramam ben göndermedim annemi.Ha sağlığına kavuştuğunda tabiki istediği yere gider ona karışmam.Yani bana göre bir anneye önce oğlu ve kızı bakmalı.Siz eşiniz için fedakarlık yapacaksınız üzülmesin diye bu yüzden kendi evinize çağırın kaynananızı.

Helal olsun size ne kadar doğru bir düşünce🙏🙏

Gülsün tabi adamın ihtiyacı vardır yazık 😂
Aynen ben eziğim hizmetçiyim. Siz daha fazla sinirlenmeyin. Şimdi buradan çıkın ve hormonlara bakan bir bölümden randevu alın. Ya da siz bilirsiniz her yere tükürük saçın. Biraz ötede saçarsanız sevinirim. Zaten takmıyorsunuz ya boşverin benim gibi eziği 😂
Sizin yaptığınız çok ayıp. İnsanların hastalığıyla alay etmek, onları kırmak nezaketin hangi kuralinda var ? Diğer mesajda dediğim gibi gerçek hayatinizda da böyle dişli olsaydiniz keşke.onlara çıkaramadığıniz tirnaklarinizi klavyede oynatiyorsunuz.

Merhaba kızlar.
Şimdi size bir soru sormak istiyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Diyelim ki görümceniz ve kv aynı evde yaşıyorlar ailecek. Kv, görümcenizin çocuğuna bakıyor, okula getirip götürüyor, akşama yemekleri hazırlıyor, çay servisini dahil yapıyor. Bu sırada görümce ve eşi eve faturaları ödeyerek ve bazı market alışverişlerine destek olarak yaşıyorlar. Kv kirayı ödüyor. Kv, hem bakıcılık yaparak hem kira ödeyerek kızının çalışmasına imkan sağlıyor. Normalde görümce köyde yaşıyor hem çalışıp hem çocuğu birine bırakması mümkün değil. Yani kv sayesinde görümce hem çalışabiliyor, hem çocuğuna bakıtıyor, zaten maddi olarak da çok az destek oldukları için kısa sürede para biriktirip araba alıyorlar vs vs.
Lakin gün geliyor kv hastanelik oluyor görümce diyor ki ben bakamam gelin bakabilir evde oturuyor diyor. Siz gidiyorsunuz kv’ye bakıyorsunuz, akşama kaç kişiye yemek çıkarıyorsunuz, görümcenin çocuğunu okula götürüp getiriyorsunuz, evle ilgileniyorsunuz. Neyse bunlar için kuru bir teşekkür bile edilmiyor.
Aradan yine zaman geçiyor. Kv, zor bir ameliyat geçirecek. Yine aynı şeyleri yapmanız sizden bekleniyor. Siz ne yapardınız merak ediyorum.
Yapmam yapmam yapmam. Net

Ya benim eşim için söyleyebilecek tek sözüm yok. O bana sadece haklısın diyor. Kendisinin de işi gücü bırakıp annesine bakma gibi bi durumu olamaz. Bi yandan da annesine üzülüyor bunu hissediyorum. Aslında kv’ye destek olmak bana ağır gelmez ama işin içine torun, ev işi vs girince ben yokum.
Kendi evine al bak

“İnsan ahlakıyla insandır, görünüşüyle değil” demiş Hz. Ali.

Karşılıklı tartışmayı, tartışırken haddinizi aşmamayı bilmiyorsanız susmayı öğrenin, susmak eziklik değildir, dilinizi nefsinizi terbiye edip ahlakınızı ve insanlığınızı korur.

Yani kv’ye bakıp, torunu okula götürüp getirip, akşama eve gelenlere yemek hazırlayıp, misafirliğe gelenleri karşılar mıydınız?
He valla yapardım Allah için yapıyorum sonunda güzel şeylerin geleceğini biliyorum çünkü kalp akıldan büyüktür bilirmisin her şey kalpte bitiyor kalbin temizse lütfen östüne alınma sözüm meclisten dışarı kalbin temizse kalp gözün açıksa bı saniye bile düşünmeden bakar insan k.v. ne kadar kötü olursa olsun ne kadar Hayim olursa olsun mazlum birine baktığında bunun sevabının ne kadar büyük olduğunu biliyor musun

Bazen bazı insanların yorumları gerçekten bana akıl alır gibi gelmiyor. Kayınvalidenizin görümcenize yardım ettiğini ve görümceniz bu şekilde çalışma hayatına atıldığından bahsetmişsiniz, kayınvalidem hem çocuklarına bakıyor hem evde yemek yapıyor hem de kirayı ödüyor demişsiniz eğer kayınvalideniz sizde yaşamak isteseydi ve bu dediklerinizi sizde de yapıyor olsaydı eminim bu büyük bir sorun olurdu ve aynı evi paylaşmak istemezdiniz.

Görümceniz çalışıyor ve çocuğu var eğer ki siz çalışmıyorsanız hali hazırda hastalık sürecinde kayınvalidenize bakabilirsiniz, sonuçta o da sizin bir anneniz. Aynı şey kendi annenizin başına gelse ve eşiniz aynı şeyleri düşünse eminim siz de üzülürdünüz bu duruma.

Sağlık harici farklı bir konu olsaydı aynı düşüncede olmazdım ama şu an kayınvalidenizin yardıma ihtiyacı var ise bence bir başkasından teşekkür ya da farklı bir karşılık beklemeden üzerinize düşen vazifeyi yapmalısınız diye düşünüyorum.

Banane....banane....meyvesini kim yiyorsa ağaca o bakar ....enayi gibi hissederim kendimi kimse bunu hissettiremez bana ben o eşe diklenirimki olmadı neler olur ....benim kırmızı cizgim pim o bomba patlarim ben ....patlayincada cürmüm kadar yer yakmam ...komple yakarım ....ben iyi niyetimi enayilik ile bir tutan insanlara her zaman anladığı şekilde anlatmak taraftarıyım .....kendi adıma düşünceli kibar anlayışlı insana aynen öyle davranırım .... böyle bencil hak bilmez adaletsiz olana aynen bencil hakbilmez adaletsiz davranirim

Sorun burda o sizin anneniz masalı değil anne ise anne gibi davransın insanların hakkını araması terbiyesizlik değil ....görümce onun kızı etinden sütünden faydalanıyor....size bir kuru teşekkür bile edilmiyor ....burada konu size neyin layık olduğu....yoksa bakılsın ben onun derdinde değilim ama ayıp insan bir teşekkür eder Bir Allah razı olsun der .....Bu kadar da otelenmez insanlık budur

Allah bile denge der herşeyde denge bu iyilik değil bakmanız ile cennet mujdelenmez yarın birgün bu alışkanlık olacak vesiz birkere ses etseniz bakın neler duyacaksınız bakın bakmayın demem ama en azından bu fedakarliginiz karsiliginda bir teşekkür davranışı olsun yoksa ilerde sen naptinki zaten deyip çıkacaklar görürsünüz........Bu sizin göreviniz olmasın o hale gelirse bir kere yapmayın bakın o görümce neler yaoar size ....sadece kendi yerinizi bilin paralanmayin size surat yapmalarina izin vermeyin ....bakanın gönlünü kırmak iyi değildir böyle minnet duymamak hiç iyi değildir ....insan gibi rica edilse bir gönlünüz alınsa zaten bu konuyu acmazdiniz bile .....hizmetli yerine konulmak hepimizin gücüne gider

Merhaba kızlar.
Şimdi size bir soru sormak istiyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın.
Diyelim ki görümceniz ve kv aynı evde yaşıyorlar ailecek. Kv, görümcenizin çocuğuna bakıyor, okula getirip götürüyor, akşama yemekleri hazırlıyor, çay servisini dahil yapıyor. Bu sırada görümce ve eşi eve faturaları ödeyerek ve bazı market alışverişlerine destek olarak yaşıyorlar. Kv kirayı ödüyor. Kv, hem bakıcılık yaparak hem kira ödeyerek kızının çalışmasına imkan sağlıyor. Normalde görümce köyde yaşıyor hem çalışıp hem çocuğu birine bırakması mümkün değil. Yani kv sayesinde görümce hem çalışabiliyor, hem çocuğuna bakıtıyor, zaten maddi olarak da çok az destek oldukları için kısa sürede para biriktirip araba alıyorlar vs vs.
Lakin gün geliyor kv hastanelik oluyor görümce diyor ki ben bakamam gelin bakabilir evde oturuyor diyor. Siz gidiyorsunuz kv’ye bakıyorsunuz, akşama kaç kişiye yemek çıkarıyorsunuz, görümcenin çocuğunu okula götürüp getiriyorsunuz, evle ilgileniyorsunuz. Neyse bunlar için kuru bir teşekkür bile edilmiyor.
Aradan yine zaman geçiyor. Kv, zor bir ameliyat geçirecek. Yine aynı şeyleri yapmanız sizden bekleniyor. Siz ne yapardınız merak ediyorum.
Boyle enayi gelin varsa bir tanede dayima ariyoruz derim. Yakin zamanda kaynana genclesir gelim çöker. Gorumce arabayi almis sira evde. Sirasiyla tepenize binmişler. Gram degeriniz yok. Lutfen sunu herkes bilsin İslamda da Hukuktada gelin kaynanasina bakmak zorunda degildir. Birlikte oturmaya zorlayan kocada agir kusurludur

Evet ilkinde fazlasını yaptım. Misafirleri bile karşıladım. Ama bu sefer yapamam. Sadece kv’ye bakılacak olsa 1-2 gün bakabilirim ama onun dışında hiç bir şey yapamam. Eşimin bu konuda ısrarı yok zaten ama ben bu fikirlerimi karşı tarafa söylemek istiyorum. Çünkü ilkinde kullanıldığımı farkettiğim, bir daha yapamacaklarını söylemek istiyorum. Eşimi arada bırakmadan nasıl söyleyebilirim acaba
Siz hicbirsey soyleyemessiniz sizden birseu olmaz

X