Kürtaj Sonrası 2. Regl Gecikmesi

bluecam

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
557
351
6 Martta kalp atışının durması sonucunda kürtaj oldum.
Sonrasında cylo prognova 21 tabletlik ilaç kullandım ilaç bitiminden 3 gün sonra regl oldum (kürtajdan sonra 24. gün ) 30 Marttı
Normalde adet düzensizliği hiç yaşamayan bir insandım 27-28 günde bir regl olurdum öncesinde .

2. reglimi hala olmadım. 4-5 gün kadar geciktim.

Daha önce yaşayan oldu mu ?

Evet belli bir süre dengesizlik oluyor 35 güne kadar olmazsan doktora git canım. Ben de daha önce düşük yaptım kürtajla sonuclandı. 3 ay dengesizlik olmuştu. Şüphen yoksa gebeliğe dair ilki gelmiş, ikinci reglinide olursun.

Evet belli bir süre dengesizlik oluyor 35 güne kadar olmazsan doktora git canım. Ben de daha önce düşük yaptım kürtajla sonuclandı. 3 ay dengesizlik olmuştu. Şüphen yoksa gebeliğe dair ilki gelmiş, ikinci reglinide olursun.
Yani ilkini çok hızlı oldum muhtemelen ilaç sayesinde şimdi 2. Kez olamıyorum ve kasık ağrımda var anlamış değilim

6 Martta kalp atışının durması sonucunda kürtaj oldum.
Sonrasında cylo prognova 21 tabletlik ilaç kullandım ilaç bitiminden 3 gün sonra regl oldum (kürtajdan sonra 24. gün ) 30 Marttı
Normalde adet düzensizliği hiç yaşamayan bir insandım 27-28 günde bir regl olurdum öncesinde .

2. reglimi hala olmadım. 4-5 gün kadar geciktim.

Daha önce yaşayan oldu mu ?
Merhaba ben de 3 Şubat'ta 14 haftalık düşük yaptım. Bebeği kürtajla almadılar da içeride kalanları aldılar sonrasında da senin söylediğin gibi bir ilaç vermedi bana doktor. Sana neden hormon ilacı vermiş sorabilme fırsatın oldu mu? Bana sadece kan hapı ve antibiyotik verdi enfeksiyon olmasın diye. Düşükten sonra 2 kez adet oldum 28 gün aralıkla. bu ay da korunmayı bıraktım adetime 3 gün var. İlacın etkisi olabilir mi sende eğer gebelik beklemiyorsan tabi?

Merhaba ben de 3 Şubat'ta 14 haftalık düşük yaptım. Bebeği kürtajla almadılar da içeride kalanları aldılar sonrasında da senin söylediğin gibi bir ilaç vermedi bana doktor. Sana neden hormon ilacı vermiş sorabilme fırsatın oldu mu? Bana sadece kan hapı ve antibiyotik verdi enfeksiyon olmasın diye. Düşükten sonra 2 kez adet oldum 28 gün aralıkla. bu ay da korunmayı bıraktım adetime 3 gün var. İlacın etkisi olabilir mi sende eğer gebelik beklemiyorsan tabi?
dün sabah 2. reglimi 4-5 gün gecikme ile gördüm bende

eşimle biraz limoni dönemdeyim de :)
Seni çok iyi anlıyorum inan ki. Her evlilikte olabilen şeyler biliyorsun. Düşükten sonra eşim çocuk istemedi biliyor musun. O da çok zor zamanlar geçirmişti çünkü. Sonra bir anda istediğini söyledi düşünmüş epey ama o süreçte ben de senin gibiydim aramız limoni olduğu için hamile kalmak istemiyordum. Hatta kendisine de söyledim bu süreçte hamile kalırsam çok üzülürüm çünkü sen hak etmiyorsun filan demiştim 😂 hakkında hayırlısı olsun en güzel en doğru zamanda olsun inşallah olacaksa♥️

X