Gazi Üniversitesi 2022 - 2023 tüp bebek süreç ve sonuçları

Farillya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2019
25
6
Herkese merhaba, daha önce konular açılmış ancak devamında sorduğum sorular hep yanıtsız kaldığı için yeni konu açmak istedim. Gazi Üniversitesi Hastanesinde yakın zamanda İsmail hocaya tedavi olan var mı? Benim ilk tüp bebek denemem kimyasal olarak sonuçlandı maalesef. Bu şekilde kimyasal olup sonrasında kendiliğinden veya dondurulmuş embriyoları ile sağlıklı gebe kalan var mı? Toplam 4 embriyom daha dondurulmuş halde bitene kadar yani 2 kez daha gazide devam etmek istiyorum ama daha önce burada tedavi görüp gebe kalan kişilerin yorumlarına çok ihtiyacım var. Lütfen bilgi verir misiniz en azından negatifler çoğunlukta ise ona göre başka bir merkez düşüneyim. Bilgi alışverişinde bulunalım lütfen 🙏

Merhaba ben de yeni başlayacağım memnun kaldınız mı gaziden biraz ayrıntı verebilir misiniz hiç bilgi bulamıyorum maalesef.

Merhaba uzun zaman cevap veren olmayınca hiç bakmamıştım konuya. İlk denemem kimyasal oldu ara vermeden ikinciyi çift embriyo ile yaptık ve elhamdülillah 9 haftalık hamileyim. Hocayla pek iletişim yok yalnızca usg yapılırken birkaç dakika görüyor ve soracaklarınızı soruyorsunuz ama hemşire hanımlarla sürekli iletişim halindesiniz. Herşeyi ince ayrıntısına kadar anlatıp tüm sorularınıza güzel cevap veriyorlar. Hepsi çok sakin çok güzel insanlar Allah hepsinden razı olsun. 10 yıl özel hastanede çalışmış biri olarak söyleyeyim özellerden çok daha iyi hizmet alıyorsunuz. Ben çok memnun kaldım. Ücret konusu da sürekli değişiyor malesef ben ilk denememde 10.500 ödedim. İkinci kez transfere 7 küsür verdim. Tüp bebek 25. 000 olmuştu. Abartmıyorum neredeyse her hafta birşeylere zam geliyor herşeyin ücreti bir sonraki gelişinizde farklı oluyor ama yinede dış özel merkezlere göre çok uygun kalıyor. Tahlil tetkikler ücretsiz. Aylık muayene ücreti değişmediyse 300 dü. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

Merhaba uzun zaman cevap veren olmayınca hiç bakmamıştım konuya. İlk denemem kimyasal oldu ara vermeden ikinciyi çift embriyo ile yaptık ve elhamdülillah 9 haftalık hamileyim. Hocayla pek iletişim yok yalnızca usg yapılırken birkaç dakika görüyor ve soracaklarınızı soruyorsunuz ama hemşire hanımlarla sürekli iletişim halindesiniz. Herşeyi ince ayrıntısına kadar anlatıp tüm sorularınıza güzel cevap veriyorlar. Hepsi çok sakin çok güzel insanlar Allah hepsinden razı olsun. 10 yıl özel hastanede çalışmış biri olarak söyleyeyim özellerden çok daha iyi hizmet alıyorsunuz. Ben çok memnun kaldım. Ücret konusu da sürekli değişiyor malesef ben ilk denememde 10.500 ödedim. İkinci kez transfere 7 küsür verdim. Tüp bebek 25. 000 olmuştu. Abartmıyorum neredeyse her hafta birşeylere zam geliyor herşeyin ücreti bir sonraki gelişinizde farklı oluyor ama yinede dış özel merkezlere göre çok uygun kalıyor. Tahlil tetkikler ücretsiz. Aylık muayene ücreti değişmediyse 300 dü. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.
Çok teşekkür ederim cevabınız için ben de önümüzdeki ay başlayacağım insallah hiç bilgi bulamadım, özel olmazsa durumunuz neydi yasınız eşinizin durumu vs bilgi verebilir misiniz benim amh düşük 2 kez doğal yolla hamile kaldım çeşitli sebeplerden kaybettik. En son kürtajdan bu yana 6 ay oldu şimdi çok beklemek istemiyorum yaşım da 37 oldu. Kaç yumurta toplanacak nasıl olacak dondurulacak mı vs çok soru var kafamda. Gazi nasıl güvenli mi karışma vs ihtimaller embriyologlar teknoloji vs nasıl off off yani başlamadan stres. Çok yoruldum gerçekten.

Çok geçmiş olsun inşallah Rabbim kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin. Ben 32 yaşındayım eşim 35yaşında 5 yıldır evliyiz ilk 2 yıl istemedik sonrasında istediğimizde de olmadı. O zaman çalıştığım ve sürekli izin alamadığım için Koru Hastanesi Çukurambar şubesine gittim. Bende pcos var eşimde bir sorun yok. 2 kez klomenle yumurta takibi yapıldı 1 kez aşılama yapıldı ve olumsuz oldu. Sonrasında işten ayrılıp Gazi üniversitesine gitmeye karar verdim. İsmail hoca ilk görüşmede 1 kez daha aşılama yapmanın uygun olacağını söyledi denedik olmayınca tüp bebek tedavisine başladık. Amh düşükse hiç beklemeyin derim çünkü süreçte bir sürü farklı şeyler çıkıp uzayabiliyor. Yumurtalar büyütülürken gün aşırı usg kontrolüne gidiliyor ve dr ilaç dozlarını ayarlıyor. Benim 8 yumurta oluştu hepsi toplandı ve o ay transfer yapılmadı. Taze ya da donmuş transferine yine sizin durumunuza göre doktor bey karar veriyor. 5 embriyo 3.gün donduruldu. 1 ay ara sonrası transfer yapıldı. Embriyolog ve laboratuvar hakkında birşey diyemem çünkü embriyolog hanıma 1 defa birşey sormak istedim biraz sert ve açıklama yapmak istemeyen bir üslubu var tekrar muhattap olmadım. Onun yerine soracaklarınızı hemşire hanımlarla konuşmak çok daha iyi ama benim tedavi olduğum dönem sadece benim gidip geldikçe konuşup tanıştığım kişilerden 5 tanesi hayırlı haberi alıp gittiler. Laboratuvar iyi olmasa böyle yüksek başarı olamaz ve ben özellerin laboratuvarlarından çok daha fazla güveniyorum üniversite hastanelerine. Karışıklık konusunda bir şey diyemem hiçbir hasta içeri girip de ne olup bittiğine bakamaz sonuçta Allah göstermesin öyle bir şeyi asla göze alacaklarını düşünmüyorum gidip çalışanları tanıdıkça daha iyi anlarsınız. İşlemler yapılırken isminizi bilseler bile tekrar tekrar sizin ve eşinizin isimlerini teyit ediyorlar. Stres olmamaya çalışın ne kadar pimpirikli olursak o kadar olumsuzu çekiyoruz hiç gerek yok nasibimizde varsa mutlaka olacak üzülüp sıkılıp süreci kendinize zorlaştırmamaya çalışın

Yaaaa çok teşekkür ederim cevabınız için ne kadar içimi rahatlattınız anlatamam 🙏🏻🙏🏻 ben de önümüzdeki ay başlayacağım insallah gerek kalmaz tabi ki ama uzatmayacağız daha fazla hayırlısı olsun hepimiz sağlıkla kavuşalım evlatlarımıza. Bu süreçler çok yıpratıcı oldu benim için eskiden bu kadar takıntılı pimpirikli değildim ben de öyle düşünüyorum çok dikkatli davranacaklarına eminim ama insanın aklına olmayacak şey bile geliyor stres kaygı hepsi birlesince. Siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız insallab bebeğinizi 🙏🏻🙏🏻 bu tedavi sırasında özel uyguladığınız bir şey oldu mu beslenme düşeni spor takviye vs gibi ?

Yaaaa çok teşekkür ederim cevabınız için ne kadar içimi rahatlattınız anlatamam 🙏🏻🙏🏻 ben de önümüzdeki ay başlayacağım insallah gerek kalmaz tabi ki ama uzatmayacağız daha fazla hayırlısı olsun hepimiz sağlıkla kavuşalım evlatlarımıza. Bu süreçler çok yıpratıcı oldu benim için eskiden bu kadar takıntılı pimpirikli değildim ben de öyle düşünüyorum çok dikkatli davranacaklarına eminim ama insanın aklına olmayacak şey bile geliyor stres kaygı hepsi birlesince

Estağfurullah yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Süreç zor meşakkatli çok haklısınız insan ister istemez tedirgin oluyor elde değil ama sonuç hayrınıza olsun inşallah. Yeme içme konusunda her zaman çok özensizdim sadece tedaviye başlayınca bol meyve ve yeşillik yemeye çalıştım ayrıca yaptığım bir şey olmadı. Tedavi süreci boyunca ara vermeden folik asit kullandırıyorlar. Biz tedavi sürecinden ailelerimize bahsetmedik tedavi gördüğümüzü bilmedikleri için ilk transferimden birkaç gün sonra kayınvalidemler ve eşimin abisi ailesiyle yatılı geldiler. Tabii yatılı misafir ağırlamak zor bilirsiniz. Sabahtan akşama kadar oturduğum zaman çok kısaydı gece geç yatıp sabah erken kalk tüm gün mutfak işleri filan hiç dinlenemedim zaten sonucun bu şekilde olumlu olacağını da düşünmedim bir de bu yüzden çok stres üzüntü yaşadım ama sonraki transferimde 3 gün yemek tuvalet hariç sürekli yattım. Sonra da günün çoğunluğunu uzanarak ara ara evde hafif yürüyerek ama çok çok dikkat ederek geçirdim. Asla ev süpürme temizlik vs yapmadım ilk 1 hafta sonra yavaş yavaş sadece yemeklerimi yaptım, ağır kaldırmadım. Yani mümkünse bu dönem misafir filan ağırlamayın derim hemşirelerin önerilerine ne kadar çok uyarsanız o kadar iyi. İnşallah hayırlı haberlerinizi alırız kısa zamanda

İnsallah 🙏🏻🙏🏻 ben söyleyeceğim sanırım ailelere onlar da bizimle birlikte çok üzüldüler paylaşacak birilerinin olması bu konuda destek olacak birilerinin olmasını istiyorum yanımda, bilmiyorum doğru mu yapıyorum ama içimden şimdilik öyle geliyor. İnsallah tutar da çok beklemek zorunda kalmayız bir de bu süreç uzarsa daha çok strese gireceğime eminim. Ama siz umut oldunuz cok fazla soru vardi aklımda biliyorsunuz Ankara’da cok fazla tup bebek merkezi var cok fazla hoca var ama gazi suan benim icin uygun hem evime de cok yakın hem de orda tanıdıklarım da var o sebeple ilk etapta orayı düşündüm. Yine de cok soru işareti vardi acaba anatolia tüp bebek nova art ya da memorial tüp bebek bunları duymuştum oraya mı gitmeliyim vs diye. Ama hem sizin hem de o süreçte 5 arkadaşın olumlu bebek haberini duymak çok iyi geldi netleştirdim kafamda insallah yine burdan olumlu güzel haberleri paylaşabiliriz 🙏🏻🙏🏻

Ben tedavilere başlamadan önce kendi isteğimle Denge görüntüleme merkezinde anestezili çektirdim o zaman 1300 tl gibi birşeydi. Gaziye gittiğimde çektireli 5-6 ay olmuştu kabul ettiler. 1 yıl içinde çekilmiş olması yeterliymiş. Mutlaka isterler ama gazi de yapılıyor mu onu bilmiyorum malesef.

İnsallah 🙏🏻🙏🏻 ben söyleyeceğim sanırım ailelere onlar da bizimle birlikte çok üzüldüler paylaşacak birilerinin olması bu konuda destek olacak birilerinin olmasını istiyorum yanımda, bilmiyorum doğru mu yapıyorum ama içimden şimdilik öyle geliyor. İnsallah tutar da çok beklemek zorunda kalmayız bir de bu süreç uzarsa daha çok strese gireceğime eminim. Ama siz umut oldunuz cok fazla soru vardi aklımda biliyorsunuz Ankara’da cok fazla tup bebek merkezi var cok fazla hoca var ama gazi suan benim icin uygun hem evime de cok yakın hem de orda tanıdıklarım da var o sebeple ilk etapta orayı düşündüm. Yine de cok soru işareti vardi acaba anatolia tüp bebek nova art ya da memorial tüp bebek bunları duymuştum oraya mı gitmeliyim vs diye. Ama hem sizin hem de o süreçte 5 arkadaşın olumlu bebek haberini duymak çok iyi geldi netleştirdim kafamda insallah yine burdan olumlu güzel haberleri paylaşabiliriz 🙏🏻🙏🏻
Merhabalar, ben bugün başladım sürece hayırlısıyla ☺️ ilk iğnemi yaptim biraz önce sizinle paylaşmak istedim sizin nasıl geçiyor hamileliğiniz umarim her sey yolundadır 🙏🏻

Merhabalar, ben bugün başladım sürece hayırlısıyla ☺️ ilk iğnemi yaptim biraz önce sizinle paylaşmak istedim sizin nasıl geçiyor hamileliğiniz umarim her sey yolundadır 🙏🏻
Merhaba gazi universitesi nasil memnun kaldiniz mi biraz bahsetmeniz mumkun mu

Merhaba arkadaslar gazi universitesinde yaptiraniniz var mi memnun musunuz surecten bahsetmeniz mumkun mu

Merhaba ben başladım geçen ay içinde İsmail hoca çok iyi zaten ben ordayken olumlu sonuç alan bir arkadaş oldu hatta ama maalesef benim amh düşük bu sebeple yumurtam az oldu ve maalesef içi boş çıktı transfer olacak bir yumurta dollenmedi. Gazi üniversitesi şimdilik iyi 2. Tedavi de orada olacak hemşireler ilgili kalabalık oluyor biraz ama çok önemli değil.

Merhaba ben başladım geçen ay içinde İsmail hoca çok iyi zaten ben ordayken olumlu sonuç alan bir arkadaş oldu hatta ama maalesef benim amh düşük bu sebeple yumurtam az oldu ve maalesef içi boş çıktı transfer olacak bir yumurta dollenmedi. Gazi üniversitesi şimdilik iyi 2. Tedavi de orada olacak hemşireler ilgili kalabalık oluyor biraz ama çok önemli değil.
Merhaba canım.geçmis olsun inşallah hayırlı güzel bir süreç olur senin için.ben de amh düşüklüğünden tüp bebekle hamile kaldım.0.41di.doktorlar bu değer yükselmez diyorlar ama ben buralarda çok yazılar okumuştum.denemekten ne çikar diyerek tüp bebek süreci öncesinde şunları yaptım: biraz kilom olduğu için sagliksiz yemeklerden ve şekerden kaçindim,geceleri çok geç yatıyordum uyku düzeni çok onemliymis büyüme hormonu için erken yatmaya başladım(23 gibi) ve İbrahim saraçoglunun sitesinden testere dişli aslan pençesi bitki çayını alip her gün 2 fincan ictim.yanılmiyorsam 1-1bucuk ay sonra amh 0.81'e cikmisti.sonrasinda da tedavimiz olumlu sonuclandı.eşimde bir sıkıntı yoktu ama keçiboynuzu kürü sperm kalitesini arttirdigi icin o da 1 ay boyunca günde 2 kez onu yapmişti.ben bunların etkisini kendim gözlerimle gördüm.aklında bulunsun yaparsan ve faydasini görürsen çok mutlu olurum çünkü bizim halimizi en iyi bizler anlarız.

Merhaba kusura bakmayın uzun zamandır girmiyordum siteye. İlk tedavi olumsuz olmuş galiba olsun hiç üzülmeyin umut her zaman var nasibimizde varsa her ne sebep olursa olsun gelip buluyor bizi. Rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah. Benim gebeliğim iyi gidiyor 6 ay olduk elhamdülillah az kaldı Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah

Merhabalar, başlık açılmış gerilerde kalmış fakat bu bu aralar gazi hastanesini tüp bebek konusunda araştırmaktayım.
2023 - Ağustos Eylül ayı gibi daha önceki erken doğumdan kaynaklı gazi Hastanesi'ne muayene oldum.
İsmail Beydi doktor. Bana hiç bilmediğimiz bir şey söyledi. AMH düşüklüğü. O ana kadar nedir ne değildir adını bile duymamıştım ki 2023-Temmuz ayında 22. Haftada erken doğum yapmıştım (dolayısıyla bebeği kaybettik) bu doğum neden niye böyle oldu sorularına yanıt aramak için gitmiştik. Ben amh düşüklüğümü duyunca bi sarsıldım tabi nasıl olurdu böyle bir şey. Yaklaşık 2-3 ay önce doğal yollarla hamile kaldığım bebeğimi kaybetmiştim halbuki.
Doğal yollarla hamile kalma şansın çok düşük 5-6 ay doğal yollarla deneyin olmazsa buraya tüp bebek servisine gelin dedi. Adını bile bilmediğim yeni öğrendiğim bir durumla karşı karşıyaydım, zaten travmatik bir doğum sonrası bu durumun bende bıraktığı psikolojik etkisini tarif etmem imkansız. O yüzden başka bir doktora daha gitmeye karar verdik. Başka bir merkezde (üniversite hastanesi) muayene oldum ve acilen tedaviye başlayın dediler. Başladık. Zaten biz farklı doktorlar araştırırken 4-5 ay geçmişti bile. Tüp bebeğe başladık yumurtalar toplandı vs ilk tüp bebek denemem ise dış gebelik ile sonuçlandı 1 tüpüme elveda dedik. Şuan başıma daha fazla ne gelebilir diye bekliyorum.

Bu süreçte memnuniyetsizlikten dolayı değil fakat farklı sebeplerden ötürü hastane değiştirmeye karar verdim. Gazi Hastanesini tekrar değerlendirmek istedim. Yakın zamanda Gazi Hastanesi Tüp Bebek servisinde tedaviye başlayan sevgili anne adaylarım; deneyimlerinizi paylaşırsanız çok çok sevinirim 🙏 elbette ki fiyatlar her an değişiyor, fiyatlar hakkında, doktor tavsiyesi hakkında, süreç hakkında bilgi alabilirsem çok sevinirim. 1. Tüp bebek yaptığım yer çok sistemliydi, sabah 8de gidip yarım saat bir saat içinde işim bitiyordu. Gazi Hastanesinde süreç nasıl ilerliyor? Kaç günde bir kan alınıyor ultrason kontrolü oluyor? İlgilenenlere teşekkür ederim 🙏

X