DÜŞMEYEN CRP DEĞERİ.

Beslenme tarzınızı benimle de paylaşır mısınız mümkünse neler yiyorsunuz ekmek yerine makarna vs yerine neler alıyorsunuz
Ben aslında direk çölyak hastalarının yediklerini yiyorum diyebilirim. Eve glütensiz un veya karabuğday unu alıyorum. Ekmeği bazen hemen un su tuz karıştırıp tavada kendim yapıyorum eğer bulursam karabuğday ekmeği alıyorum ya da glütensiz ekmek. Çok da ekmek yemiyorum zaten ☺️ makarna yerine de sebze makarnaları var marketlerde , glütensiz makarnalar onları alıyorum. Bulgur yemiyorum onun yerine kara buğday alıyorum onunla pilav , kısır yapıyorum. Basmati pirinç alıyorum. Beyaz ekmek çok uzun zamandır yemiyordum zaten ama Bazen canım normal ekmek ile tost istiyor. Unonun denge ekmeği var ondan alıp buzluğa koyuyorum buzluktan çıkarıp yiyorum. Ekmekleri buzlukta dondurup yiyince glisemik indeksi düşüyormuş. Evde olduğum sürece bunlara çok dikkat ediyorum. Bu arada süt peynir tarzı şeyleri laktozsuz alıyorum genelde.
Misfirliğe falan gittiysem kendime ödül verip yiyorum ama ikramlıkları 😂

Ben aslında direk çölyak hastalarının yediklerini yiyorum diyebilirim. Eve glütensiz un veya karabuğday unu alıyorum. Ekmeği bazen hemen un su tuz karıştırıp tavada kendim yapıyorum eğer bulursam karabuğday ekmeği alıyorum ya da glütensiz ekmek. Çok da ekmek yemiyorum zaten ☺️ makarna yerine de sebze makarnaları var marketlerde , glütensiz makarnalar onları alıyorum. Bulgur yemiyorum onun yerine kara buğday alıyorum onunla pilav , kısır yapıyorum. Basmati pirinç alıyorum. Beyaz ekmek çok uzun zamandır yemiyordum zaten ama Bazen canım normal ekmek ile tost istiyor. Unonun denge ekmeği var ondan alıp buzluğa koyuyorum buzluktan çıkarıp yiyorum. Ekmekleri buzlukta dondurup yiyince glisemik indeksi düşüyormuş. Evde olduğum sürece bunlara çok dikkat ediyorum. Bu arada süt peynir tarzı şeyleri laktozsuz alıyorum genelde.
Misfirliğe falan gittiysem kendime ödül verip yiyorum ama ikramlıkları 😂
Teşekkürler Rabbim razı olsun bir diyet listeniz veya kilo verme yolculuğunuz varmi

Düşmeyen Crp iyi bir şey değil vücutta patolojik bir durum var ve karaciğer tarafından Crp üretiliyor ki hasar giderilsin. Bu durumda FERRİTİN baktırın eğer oda yüksekse bu durumda detaylı bir tarama yaptırın

Kilo fazlalığı var mı bide fibromiyaljide de cep yüksek çıkar fizik tedavi bölümüne gidip ayrıntılı muayene olabilirsiniz
Az su alımı
Kilo
İnsülin direnci
Fibromiyalji
Hareketsiz yaşam
Ve çocukken geçirilen hastalıklar da sebeb olabilir
Benim crp genelde 30 -34 arasi çıkar çünkü fibromiyaljim var
romatizma testlerinin hepsi negatif çıktı doktor crp hala 19 olduğu için bir de mr bakalım dedim 12 hazirana da emara gireceğim, fibromiyalji hiç konuşulmadı ama ben bir ara şüphelendim genel bir yorgunluk var üzerimde bacaklarım sırtım dönem dönem ağrır ama crp yüksek olduğu için sadece iltihaplı romatizmadan şüphelendirler hiç fibromiyalji konuşulmadı.kilo fazlam var 15 gündür kultensiz şekersiz besleniyorum alışmak çok zor ama 4,5 kilo vermişim

Beslenme tarzınızı benimle de paylaşır mısınız mümkünse neler yiyorsunuz ekmek yerine makarna vs yerine neler alıyorsunuz
şuan gluten olan hiçbirşey yemiyorum ama yine de sabahları ödemli uyanıyorum. 3 ayda düzelir dedi doktor vücut anca temizleniyormuş . süt de kullanmıyorum. et balık tavuk ve zeytin yağlı sebze yiyorum. peyniri de azalttım.

zaten benim crp hariç herşey normal sınırlarda. geçen bir doktor arkadaşım covit sonrası yıllar süren crp yüksekliği ile ilgili makalelelr yayınlanmaya başladı dedi. değişik bir durum yani doktorlarda sinir oldu bulamayınca

X