Bebeğim ve benim yalnızlığım

truvalikiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
22
4
30
Merhaba, eşimle birlikte ailelerden uzak bir şehirde yaşıyoruz eşimin genelde nöbeti oluyor işten geç geliyor ve bebeğimle ben tek oluyorum çoğunlukla 2 buçuk aylık oğlum var 2 gün öncesine kadar gülüp çığlık atan bebegim 2 gündür çığlık atmıyor sadede hafif tebessüm var göz kontağı var ama keyfi yok bende çok stres oldum çok üzüldüm acaba iyi bakamıyor muyum çocuk benden sıkıldımı diye konu komşu arkadaşta pek yok burda kendimi çok yalnız ve tek hissediyorum moralim çok bozuk ailem olsa anneme gider danışırdım daha iyi hissederdim ama yok işte iyice sinirlerim bozuldu bu yalnızlıktan bebekle birlikte sizlere sorayım dedim

Merhaba, eşimle birlikte ailelerden uzak bir şehirde yaşıyoruz eşimin genelde nöbeti oluyor işten geç geliyor ve bebeğimle ben tek oluyorum çoğunlukla 2 buçuk aylık oğlum var 2 gün öncesine kadar gülüp çığlık atan bebegim 2 gündür çığlık atmıyor sadede hafif tebessüm var göz kontağı var ama keyfi yok bende çok stres oldum çok üzüldüm acaba iyi bakamıyor muyum çocuk benden sıkıldımı diye konu komşu arkadaşta pek yok burda kendimi çok yalnız ve tek hissediyorum moralim çok bozuk ailem olsa anneme gider danışırdım daha iyi hissederdim ama yok işte iyice sinirlerim bozuldu bu yalnızlıktan bebekle birlikte sizlere sorayım dedim
Merhaba. Ben de yalniz buyutuyorum. Eşim geç geliyor. Oglum 10 aylik. Akşam 8 gibi uyuyor. eşim geldiginde bazen oglunu goremiyor bile. Zor evet amaaslinda anne kv destegi olmadan buyutmenin avantajlari çok fazla. Ben kendi dogrularimla buyutuyorum.. karişan, onu yap bunu yap diyenlerin baskisi olmadan. Bebeklerin bazi donemlerinde sessizleşmesi oluyor. Benim bebegimde de oluyordu. Agulayan bebek aniden bir hafta hiç ama hiç ses cikarmiyordu. Daha sonra yeni bir ses çikarmayi ogrenerek yeniden agulamaya başliyordu. Bazen sizinki gibi çiğliklari aniden kesilirdi sonra başlardi. Siz izlemeye devam edin ama merak etmeyin bu aylarda gayet normal gibi. Çok araştirmişdim o donemler

Bebekler ara ara susup tekrar agulamaya başlayabiliyor.Parka bahçeye çıkın biraz.Zaten minicik bebek olunca kucakta insanlar sohbet ediyor

Parka bahçeye çıkmıyor musunuz hiç?

Çok sağolun çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için biraz daha iyi hissettim kendimi ben hep konuşuyorum bebeğimle takipteyim

bir şeylere yetişemediğini düşünmek, yanlış mı yapıyorum , bebeğim niye bunu yapamıyor gibi hisler geçmiyor annelikte ya biraz olsun onu yerde boş bıraksam vicdan yaparım halbuki kendisi de oynuyor elinde bir şeylerle . Bu düşünceleri bırakmak lazım psikolojiyi daha çok bozuyor bebeğe mutlu anne lazım her şeyi düşünüp kafaya takınca ister istemez bebeğimle de keyifli zaman geçiremiyorum. Tabi kendim de bırakamadım bu tarz düşünceleri ama gerçekten iyi gelmiyor

Dışarı çıkıyoruz ama etrafa ilgilenecek kadar değil daha küçük sadece bakınıyor öyle hoşuna gidiyor tabi ağlamaz ama yetmiyor diye düşünüyorum bazen daha kalabalık olsak sanki çocuğa daha iyi gelir gibi hissediyorum bazen

X