1 ayda 3 kutu antibiyotik

hygq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2024
3
0
22
Arkadaşlar son 1 aydır çok büyük bir çöküşün içindeyim. Şundan aşağı yukarı bir ay önce yapabildiğim bir eşya kaldırmak bile olsun yapabildiğim hiç bir şeyi yapamaz gücüm yetmez oldum. Doktora gidiyorum halsizliği ve diğer şikayetlerimi anlatıyorum antibiyotik veriyor. Ve hepsi de çok kuvvetli antibiyotikler. Dün gene bir kutu daha yazdı. Bu kısa zamanda üçüncü kutum olacak ve kullanmaktan korkmaya başladım. Resmen çok fazla ilaç içmekten midem mahvoldu mide koruyucuya başlatılmdım. Bir önerisi olan var mı? Sizce atmalı mıyım asla atmak gelmiyor içimden. Kendimi zehirliyor gibi hissediyorum.

Arkadaşlar son 1 aydır çok büyük bir çöküşün içindeyim. Şundan aşağı yukarı bir ay önce yapabildiğim bir eşya kaldırmak bile olsun yapabildiğim hiç bir şeyi yapamaz gücüm yetmez oldum. Doktora gidiyorum halsizliği ve diğer şikayetlerimi anlatıyorum antibiyotik veriyor. Ve hepsi de çok kuvvetli antibiyotikler. Dün gene bir kutu daha yazdı. Bu kısa zamanda üçüncü kutum olacak ve kullanmaktan korkmaya başladım. Resmen çok fazla ilaç içmekten midem mahvoldu mide koruyucuya başlatılmdım. Bir önerisi olan var mı? Sizce atmalı mıyım asla atmak gelmiyor içimden. Kendimi zehirliyor gibi hissediyorum.
Tahlil yapmıyorlar mı?

Hangi doktora gidiyorsun? Genelde acilde başından savmak için antibiyotik verir. Doktora söyledin mi bu aralar haddinden çok antibiyotik kullandığın, ne dedi?

Ya durumun psikolojiktir ya da kan değerlerinde eksiklik olabilir, ya da bir hastalık vardır. Kan testi yapılmadı mı?

Hiç enfeksiyonun nedenini araştırmacılar mı? Sadece sizin lafınızla nasıl antibiyotik veriyorlar anlamadım. Kültür almadılar mı mesela
İşte en çok da bundan koktum. İlkinde test yapmadan verdi kullandım ve geçmedi ikincide de testsiz verdi lakin aynı gün fenalaştığım için özel hastaneye acile gittim. Allahtan orada test yaptılar ve doktor buna bağlı olarak verdi. Onu da bitirdim üçüncüde gene sağlık ocağına gittim ve gene testsiz verdi antibiyotiği. Asla bir test yapalım vs. Demiyor en çok da bu tedirgin ediypr beni. İhtiyacım var mı yoksa durduk yere vücudumu mu zehirliyorum. Verdiği önceki iki antibiyotiğin ağır olduğunu da acikdeki doktordan gösterdiğimde öğrendim.

Hangi doktora gidiyorsun? Genelde acilde başından savmak için antibiyotik verir. Doktora söyledin mi bu aralar haddinden çok antibiyotik kullandığın, ne dedi?

Tam tersi bir durum yaşadım. Sağlık ocağı kan testi yapmadan verdi sadece muayene etti akıntı var deyip veriyor bür kere acile gittim fenalaştığımdan Allahtan orada test yaptılar. Crp 80 çıkmıştı. Ama bir kutu hap içtim zaten ve ikinciyi gene testsiz verdi sağlık ocağı. Yani düştü mü yükseldi mi bilmiyorum

Tam tersi bir durum yaşadım. Sağlık ocağı kan testi yapmadan verdi sadece muayene etti akıntı var deyip veriyor bür kere acile gittim fenalaştığımdan Allahtan orada test yaptılar. Crp 80 çıkmıştı. Ama bir kutu hap içtim zaten ve ikinciyi gene testsiz verdi sağlık ocağı. Yani düştü mü yükseldi mi bilmiyorum
Antibiyotik sindirim sistemini bozuyor dikkat et beslenmene aklında olsun

Neye dayanarak Antibiotik veriyor bu doktor? Halsizlik icin Antibiotik verildigini ilk defa duydum

Sağlık ocağının acilden çok farkı yok ki. Ben randevu alıp o konudaki uzman doktora gittiniz mi, onu sordum.
Malesef ne kadar sağlık bakanligi reklamlarinda antibiyotik içmeyin deseler de sağlık ocakları, aciller, disciler en hizlisindan bir antibiyotik veriyorlar. Sizin madem böyle büyük problemleriniz var gidin sizinle ilgilenen bölümün doktoruna. O detaylıca inceler, daha uygun bir tedavi planlar

X